Hirdetés

Összesen 181 ezer lej támogatást kapnak a gyergyószentmiklósi egyházközségek

A Romániában elismert vallási felkezetekhez tartozó gyergyószentmiklósi egyházkerületek támogatására jóváhagyott összeg elosztásáról döntött múlt héten a helyi képviselőtestület. a helyi költségvetésből 181.500 lejt különítettek el erre a célra, ezt osztották el, figyelembe véve azt a munkálatot, amire szeretnék a pénzt költeni, illetve azt is, hogy az adott egyházközséghez hány tagja van. 85 ezer lejt kap a Szent Miklós Római Katolikus Plébánia, ahol a templom világításrendszerének felújítására, valamint a harangokat megszólaltató automatizálási rendszer javítására van szükség. A református egyház az orgonáját bővítheti 20 ezer lejből, az unitáriusok a templombejáratnál végeznek munkálatot, amire 4000 lejt kaptak. A Szent István római katolikus templomnál a haranglábnál lesznek javítások, amire 20 ezer lejt hagytak jóvá, a felszegi Munkás Szent József római katolikus templomban 30 ezer lejből végezhetik el a szükséges fejlesztéseket. Az örmény templomnál a homlokzat rendbetételét folytathatják a 20 ezer lejes önkormányzati támogatás segítségével. A zsinagógánál a betonkerítés lefestésére fordíthatnak 2500 lejt.

Hirdetés