Hirdetés

Két év után újra pályázhatnak a civilek és az egyházak megyei támogatásra

Két év kihagyás után Kovászna Megye Tanácsa idén ismét meghirdette a civil szervezeteknek és egyházközségeknek szóló pályázatát. Ebben az évben is nyolc kategóriában lehet pályázni. Civil szervezetek, egyházak, ifjúsági és diákszervezetek, sportolók és egyesületek pályázhatnak többek között kulturális és szabadidős programok, rendezvények szervezésére, kiadványok megjelentetésére, népviselet, örökségvédelmi és sportprojektek résztámogatására, de falugondnoki szolgálat biztosítására és egyházi ingatlanok karbantartására, restaurálására is. A költségvetésből egymillió lejt tettek félre a civilek által szervezett szabadidős és kulturális tevékenységekre, kétmillió lejt az egyházi pályázatokra, 150 ezer lejes ifjúsági alapot biztosítanak kizárólag az ifjúsági szervezetek részére. Ebben az évben kiemelt szerepet kap a táboroztatás, nemcsak civilek, de az egyházközségek is igényelhetnek résztámogatást nyári táborokra. Ugyanakkor előnyben részesülnek a kulturális örökség részét képező javak restaurálására leadott pályázatok– mondta el a székelyhonnak Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. A pályázati kiírás elérhető a kvmt.ro honlapon.

Hirdetés